0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Сафавиех Нантакет Сузет Цик Цак Штипс Област Килим Или Тркач

Сафавиех Нантакет Сузет Цик Цак Штипс Област Килим Или Тркач

DEN 588.48
Достапно е за нарачката

Од стоката

Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. 100% памук. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат.Колекцијата На Килими нантакет Живописни и Живи Преодни Стилови мајсторството на уметниците со влакна во Нова Англија е прекрасно прикажано во брилијантните бои и карактеристичното ткаење На Килимите Од Областа Нантакет. Исклучителните виножита во боја се вткаени во огромен број дизајни и модели, создавајќи ги овие прекрасни изведби на ликовна текстилна занаетчиска уметност. Достапно во повеќе големини на бои.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.