0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Нурисон Мирен Центар Медалјон Слонова Коска Тиркизна 8'10 11'10 Област Килим

Нурисон Мирен Центар Медалјон Слонова Коска Тиркизна 8'10 11'10 Област Килим

DEN 1439.84
Достапно е за нарачката

Од стоката

Мирната Колекција на нурисон обединува палета на смирувачки и елегантни бои во асортиман на современи и традиционални модели, почнувајќи од современи цветови до сложени персиски и кашански килими со медалјон. Секој килим има бујна исечена куп во влакна за лесна нега, со суптилни абраш тонови за допир на смирувачки шарм за секој декор. Нежните бои и спектакуларните детали се комбинираат во овој елегантен персиски килим од Мирната Колекција. Неговото абрашно тиркизно сино поле е покриено со агол-медалјон дизајн на слонова коска и розова, додавајќи боемски пресврт на овој безвременски ориентален дизајн на килим. Идеален за употреба во области со умерен сообраќај на стапалата. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Килим рампа препорачува.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.