0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска Марка Ликовна Уметност Шумски Празник II Платнена Уметност Од Лиза Ревизија

Трговска Марка Ликовна Уметност Шумски Празник II Платнена Уметност Од Лиза Ревизија

DEN 1.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Уметник : Лиза Ревизија Предмет : Сезонски Стил : Модерен Рустикален Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија содржи украси и борови шишарки што висат од борови гранчиња на тен со шара.Лиза Ревизија Е Канадски уметник со љубов кон природата и светот на украсување. Нејзините уметнички дела може да се најдат, не само на ѕидот, туку и на многу предмети за домаќинството и секојдневни производи низ домот. Додека поголемиот дел од нејзината претходна работа беше насликана со масло на платно, таа повторно ја откри убавината на акварелите и донесе свеж, чист и привлечен изглед на нејзините уметнички дела. Во 2014 Година, Лиза го направи шармантниот и инспиративен град Квебек сити свој дом и со нетрпение очекува да ја наслика својата љубов кон природата и на отворено во годините што доаѓаат. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. орнаменти и борови шишарки што висат од борови гранчиња на тен позадина со шема.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.