0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Танц на мулти -панел уметност на Лонгхорнс“ од Мерион Роуз

Трговска марка ликовна уметност „Танц на мулти -панел уметност на Лонгхорнс“ од Мерион Роуз

DEN 2601.60
Достапно е за нарачката

Од стоката

Уметник : Marion Roseubject : Animals Style : Modern & Modernional Product Type : Multi Panel Canvas Art Setpanel Димензии : 6 "x 24 ", 20 "x 24 ", 6 "x 24 ". Севкупни димензии : 24 "x 32 " Ова е подготвено за виси, галерија, мулти-панел платно, уметнички сет, има три лонгини кои стојат во висока трева. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање на квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Марион Роуз 'Танц на мулти -панел уметнички сет на Лонгхорнс.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.