0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Сафавиех Патина Феикеа Традиционален Ориентален Тепих Слонова Коска 4 ' 6 ' 4 ' 6 ' Внатрешна Дневна Соба Правоаголник Од Слонова Коска

Сафавиех Патина Феикеа Традиционален Ориентален Тепих Слонова Коска 4 ' 6 ' 4 ' 6 ' Внатрешна Дневна Соба Правоаголник Од Слонова

DEN 0.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Нашата Колекција На Килими Патина е одлична презентација на маестралните техники на ткаење кои произведуваат текстури со нула куп, игла и неповторлив изглед на антиката. Мекиот, утешен бунар во боја носи мотиви без возраст на виделина во овие карактеристични килими. Паметниот, традиционален стил На Колекцијата Патина ќе додаде топлина и шарм во вашите свечени трпезарии или суптилна елеганција во пријатната семејна соба. Карактеристики : висината на Купот е 0,25 - 0,5 инчитрадиционален Стилехичен Ориентален Тип На Ткаење : Машински Изработен Во Колекцијата Патина На Сафавиех повеќе од 100 години, Сафавиех изработува килими со највисок квалитет и неспоредлив стил. Кликнете тука за да дознаете повеќе.Совет : препорачуваме употреба на подлога што не се лизга за да го задржите тепихот на место на мазни површини.Сите големини на килими се приближни. Поради разликата во боите на мониторот, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Ние се обидуваме точно да ги претставиме сите бои на килим. Ве молиме погледнете го текстот погоре за опис на боите прикажани на фотографијата. Висината на купот е 0,25-0,5 инчи. Традиционален Стил. Шик Ориентална Шема.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.