0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Пена -тапациран перница од пена со голема густина 2 '' Висина 24 '' Ширина 72 '' 'Должина на седиштето, перница за кауч, перница за клупи, душек за душеци

Пена -тапациран перница од пена со голема густина 2 '' Висина 24 '' Ширина 72 '' 'Должина на седиштето, перница за кауч, перница

DEN 2559.84
Достапно е за нарачката

Од стоката

Пена -тапациран перниче од пена со голема густина 2 '' Висина x 24 '' ширина x 72 '' должина - пена тапацир пена е изработена од полиуретанска отворена клеточна тапацир. Тоа прави совршен душек со душек или ако имате перница за кауч за кауч, може да се додаде во перницата за да се намали вревата. Пената со висока густина има стапка на компресија (ILD) од 44 фунти. Пената со висока густина е дизајнирана за тоа цврсто чувство за оние кои не сакаат да потонат во својот кауч. Fonamtouch има 100% стапка на закрепнување, 5-7 години трајна и погодна за долгорочна употреба. Сите листови од пена се продаваат по лист не по двор и валани за густина на пакување : компресија од 1,8 / 44lb, ќе трае 7 до 10 години. Упатства за нега : После распакувањето, оставете најмалку 2 дена за да дише пената, со цел да ја врати својата оригинална големина и форма. Чувајте подалеку од влагата. Идеална употреба за пени : душеци, мебел, перница, перничиња за седишта, перничиња за столици, перничиња за внатрешен двор, перничиња за мебел, седишта за автомобили и сите поправки на тапацир.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.