0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Хартија # Браун Крафт Манила рециклирани коверти, 1 2, по пакет

Хартија Браун Крафт Манила рециклирани коверти, 1 2, по пакет

DEN 3.00
Достапно е за нарачката

Од стоката

Нашите коверти на брендот Jam Paper® доаѓаат во широк спектар на бои, така што можете да ја изберете сенката што соодветно одговара на моментот. Или, можете да изберете боја што работи добро за секоја ситуација, како што е Манила Браун Крафт. Без разлика дали испраќате случајна покана или важен деловен документ, овие разноврсни коверти го носат вистинското чувство за вашата испорака. Ковертите #14 (5 во x 11 1/2 in) се погодни за сите видови картички и писма, а комерцијалниот размавта за брошури го одржува професионалниот изглед. Испратете ги вашите пораки со паначе користејќи го овој пакет од 100 кафеави коверти на Крафт! Боја : Браун Крафт. Големина : #14 (5 x 11,5 инчи). Количина : 100 коверти по пакет. Карактеристики на пликот : Затворање на гума за гума за гуми за размавта, висококвалитетна мазна хартија. Користете комерцијални коверти за бизнис или за лични поздрави, покани и најави.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.