0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Одлична вредност големи бели јајца, брои

Одлична вредност големи бели јајца, брои

DEN 2.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Започнете го денот десно со овие големи вредности големи бели јајца. Тие се вкусен начин да влезете во вашата дневна препорачана количина на протеини за здрав начин на живот и тие се ослободени од транс маснотии и шеќери. Овие вкусни јајца од голема вредност добија оценка од одделение А од УСАА, така што знаете дека купувате производ со висок квалитет. Послужете им се скарани заедно со малку тост од кисела киселина и боровинки, или тврдо вриење неколку за да ги земете со вас за вкусна, здрава закуска во движење. Loveе ги сакате хранливите материи што се опремени со џем во оваа мала, суперerstвезда исполнета со протеини. Направете време за појадок, време на вечера или секое време поздраво со овие големи вредности големи бели јајца и направете ги редовен главен дел од вашата здрава исхрана. Производите со одлична вредност им овозможуваат на семејствата прифатливи, висококвалитетни намирници и опции за потрошувачка на домаќинства. Со нашиот широк спектар на категории на производи кои опфаќаат потрошувачки на намирници и домаќинства, ние ви нудиме различни производи за потребите на вашето семејство. Нашите производи се погодно достапни на Интернет и во продавниците на национално ниво, овозможувајќи ви да зачувате и да заштедите пари во исто време. Голема вредност Големи бели јајца, 60 брои : УСДА одделение A. Убав извор на протеини : 5 грама по јајце. 6% од дневната препорачана вредност на витамин Д. 4% од дневната препорачана вредност на железо. Нема транс маснотии или шеќери. Ниско на натриум.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.