0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Кожа од кожен пламен отпорни на ракавици, тен, тен

Кожа од кожен пламен отпорни на ракавици, тен, тен

DEN 207.52
Достапно е за нарачката

Од стоката

Велс Ламонт пламен отпорен на кожени кожни нараквици ги штити рацете додека сте напорни на работа. Овие нараквици беа тестирани и го поминаа ASTM (Американското здружение за тестирање и материјали) D6413 тест за отпорност на пламен, за да можете да бидете сигурни во вашата безбедност. Велс Ламонт - тврдоглав за квалитетот од 1907 година. Заштитете ги рацете додека сте напорни на работа. Нараквиците беа тестирани и го поминаа ASTM (Американското здружение за тестирање и материјали) D6413 тест за отпорност на пламен. Обвината на памук отпорен на пламен и изолацијата на јаглеродни влакна отпорни на пламен обезбедуваат дополнителна заштита. 2-инчен продолжена манжетна помага да ги заштити зглобовите од топлина. Нараквиците се зашиени со навој Kevlar, што е неверојатно силно и отпорно на топлина. Еластичниот зглоб помага да се задржат нечистотија и остатоци.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.