0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Шампион Спортски Обложени Висока Густина Пена Фудбал

Шампион Спортски Обложени Висока Густина Пена Фудбал

DEN 348.00
Достапно е за нарачката

Од стоката

Фудбалот Со Пена Со Висока Густина Обложен Со Шампионски Спортови е одличен за помладите играчи кои ги учат основите на играта. Овој фудбал е направен од пена со висока густина со конзистентна тежина, што им олеснува на новите играчи да фрлат одлична спирала или да фатат додавање. Капакот од мека обложена пена гарантира дека играчите нема да ги повредат прстите и рацете додека ја фаќаат топката. Капакот од мека обложена пена е отпорен на кинење и издржлив за внатрешна и надворешна игра. Пената со висока густина нуди постојана тежина за фрлање точност, а исто така е доволно мека за да избегне повреда на играчите при удар. 10 " Д.Браун.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.