0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Дорман 521 - Предна Десна Контролна Рака На Долната Суспензија И Собрание На Топчести Зглобови За Специфични Модели На Крајслер Доџ ПЛИМУТ одговара избери: 1984 - КРАЈС

Дорман 521 - Предна Десна Контролна Рака На Долната Суспензија И Собрание На Топчести Зглобови За Специфични Модели На Крајслер

DEN 3.33
Достапно е за нарачката

Од стоката

Ова склопување на рачката и топчестиот спој на суспензијата е директна замена за оригиналната опрема за специфични апликации на возилото. Водечкиот процес на евалуација во индустријата обезбедува непречено возење, стабилност на насоката и предвидлива динамика. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Доверлива замена - ова склопување на контролната рака и топчестиот спој директно го заменува оригиналниот склоп на специфични апликации за возила. Целосна поправка-секое склопување вклучува претходно инсталиран топчест спој и чаури, заштедувајќи време и труд. Квалитетно инженерство-беше подложено на водечко тестирање во индустријата за да се обезбеди непречено, стабилно и безбедно возење. Издржливо дизајнирани-дополнителни премази нудат долготрајна отпорност на ' рѓа и корозија. Години на моделот на возилото Овој дел одговара : Крајслер Дејтона : 1985, 1986, 1987, 1988 Крајслер Е Класа : 1984 Крајслер Извршниот Лимузина : 1985 Крајслер Извршниот Седан : 1984 Крајслер Ласерски : 1985, 1986 крајслер Лебарон : 1984, 1985, 1986, 1987, 1988 Крајслер Њујоркер : 1984, 1985, 1986, 1987 Крајслер Сенка : 1988 Крајслер Тц Масерати : 1989 Крајслер Таун И Кантри : 1984, 1985, 1986, 1987, 1988 доџ 600 : 1984, 1985, 1986, 1987, 1988 Доџ Овен : 1984, 1985, 1986, 1987, 1988 Доџ Полнач : 1984, 1985, 1986, 1987 Доџ Дејтона : 1985, 1986, 1987, 1988 Доџ Лансер : 1985, 1986, 1987, 1988 доџ Омни : 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990 Доџ Дивеење : 1984 Доџ Сенка : 1987, 1988 Плимут Каравел : 1985, 1986, 1987, 1988 Плимут Хоризонт : 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.