0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Црвена Кап® Машка Работна Кошула Со Долги Ракави Со Висока Видливост-Тип Р, Класа 2

Црвена Кап® Машка Работна Кошула Со Долги Ракави Со Висока Видливост-Тип Р, Класа 2

DEN 1.33
Достапно е за нарачката

Од стоката

Минимизирајте го ризикот на работа со нашата работна кошула Со Висока Видливост. Со ОЦЕНКА UPF 40, оваа кошула користи светли флуоресцентни засенчување и рефлектирачки ленти за да бидете сигурни дека сте заштитени од УВ зраци и од погрешно поставени. Кошулата Е Исто Така Класа 2 Ниво 2 во согласност СО анси/ИСЕА 107-2010 стандарди. Кога станува збор за безбедноста, работете брилијантно во оваа флуоресцентна работна кошула. 360° видливост со напред и назад 2 во. сребрена рефлектирачка лента. 40 рејтинг за дополнителна заштита од штетниays и УВБ зраци. Градите џебови, вклучувајќи молив штанд, за чување на алатки на трговијата. Овој производ е во согласност Со барањата Од Типот Р Класа 2 НА АНСИ / ИСЕА 107-2015. Индустриски перење пријателски.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.