0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Умри Вајбчен-О Среќен Ден-Енгел Умри Саундтрак

Умри Вајбчен-О Среќен Ден-Енгел Умри Саундтрак

DEN 0.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

(2-цд сет) ова двојно ЦД ги содржи саундтракот на 3 германски филмови Од 1970 година На чешкиот режисер Збинек Бринич : Умри Вајбхен( Женките), О Среќен Ден И Енгел, умри Ихре Флуегел вербренен (Ангели Со Изгорени Крилја). Композиторот Питер томас нуди шарено портфолио на теми : од драматично соло пијано до отуѓена пивска градина маршира до патеки на душата исполнети со звучен хашиш и цврсти жлебови; се грижи за разновидноста. Повеќе од половина од 61-те песни се претходно необјавени. Комплетот кутии доаѓа со брошура од 24 страници, вклучувајќи детални белешки За лагер од Кристофер Клезе, претставени и на англиски и на германски јазик, филмографија и бројни фотографии во боја со целосна големина. Умри Веибхен-О Среќен Ден-Енгел Умре Саундтрак.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.