0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Дури Улис Геометриски Марокански Тркач Од Волна, Сива Слонова Коска, 2 '6 7'

Дури Улис Геометриски Марокански Тркач Од Волна, Сива Слонова Коска, 2 '6 7'

DEN 2.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Сафавиех Дурис Ду627б Рачно Ткаен Сив / Тепих Од Слонова Коска Колекцијата На современи килими со рамно ткаење Е направена со употреба на 100 проценти чиста волна и верна послушност кон традициите на локалните занаетчии. Оригиналната текстура и меката боја на античките Дури, толку ценети од колекционерите, вешто се пресоздаваат во овие возвишени теписи. Конструкцијата со рамно ткаење и класичните геометриски мотиви, со нивните природни, органски нијанси во шема и тон, се подеднакво дома во секојдневни, современи и традиционални поставки. Килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Изградба : Хнад Ткаени Рамен Ткаат. Влакна/Заврши : 50% Банана Свила 30% Волна 20% Памук. Поддршка : Нема Поддршка. Точка Тежина : 1.37. ЗЕМЈА НА ОРГИН : Индија.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.