0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Тир Џетстел ЈДЛ 285 75Р Г Гума

Тир Џетстел ЈДЛ 285 75Р Г Гума

DEN 3.00
Достапно е за нарачката

Од стоката

Jet Steel JDL2 ОД JK Tyre е комерцијална гума која е наменета за употреба на погонската оска на камиони и автобуси со средна должност. Специјалното гумено соединение ја подобрува силата и издржливоста за да промовира подолг век на шарата, а шестоаголниот дизајн НА саќе На Jet Steel JDL2 работи со отворени жлебови на рамената за да се подобри влечењето и зафатот. Дизајниран за употреба на погонската оска на комерцијални камиони и автобуси со средна должност. Изграден со дополнителна гума, шестоаголен дизајн на саќе и отворени жлебови на рамената за подобро влечење и држење. Блоковите на шарите се оптимизирани за понатамошно зајакнување на влечењето. Дизајниран со силно гумено соединение кое ја подобрува издржливоста и отпорноста на абење за подолг работен век.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.