0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност „реклами-0086“ платно уметност од гроздобер лавои

Трговска марка ликовна уметност „реклами-0086“ платно уметност од гроздобер лавои

DEN 3.00
Достапно е за нарачката

Од стоката

Уметник : Гроздобер лавоисебјект : People Style : Modern-Century Modern Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има жена во капа што држи цигара.Гикули (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на производство на печатење за создавање Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Гроздобер лавои „реклами-0086“ платно уметност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.