0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Пригушувач Од Овален Нерѓосувачки Челик Магнафлоу

Пригушувач Од Овален Нерѓосувачки Челик Магнафлоу

DEN 1120.00
Достапно е за нарачката

Од стоката

Универзална ХЛ Серија Нерѓосувачки Челик Овален Сив Издувен Пригушувач (13278) Од Магнафлоу. Пригушувач Влез Дијаметар : 3". Пригушувач Излез Дијаметар : 2.25". Должина На Телото На Пригушувачот : 14". Пригушувач Вкупна Должина : 20". Пригушувач Звук : Умерена. Структура На Пригушувач : Комора. Конфигурација На Пригушувач : Центар - Двојна. ПРИГУШУВАЧИТЕ НА XL се за музичарите. Ниту еден друг пригушувач не е толку фино наместен како Што Се XLs. Тие му даваат ново значење На Моторот За Перформанси на изразот. СО ПРИГУШУВАЧИТЕ XL на вашиот автомобил има музичка изведба секој пат кога ќе го запалите моторот. Пригушувачите Magna Flow XL користат уникатна комбинација на перфорирани цевки со голем дијаметар и стратешки поставени звучни пречки за да ја намалат несаканата резонанца и да му помогнат на вашиот мотор да создаде коњски сили. Звукот ги збунува звучните бранови користејќи калибрирани отвори на портата за подесување што овозможуваат делови од брановите да минуваат низ. Овие подесени бранови се рефлектираат од задниот ѕид на пригушувачот и ги откажуваат несаканите поостри звуци.Перфорираното јадро со голем дијаметар elimi EO# D-193-137 Magna Flow Овален Пригушувач Од Нерѓосувачки Челик Дополнителни Карактеристики Заврши : Сатен. Влез Дијаметар : 3.000 во. Пригушувач Тип : Мулти-Комора. Излез Дијаметар : 2.500 во.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.