0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Племенски килим Екахарт, Каки Тан Теракота Сина, 9ft - 6in 13ft - 6in reg reg

Племенски килим Екахарт, Каки Тан Теракота Сина, 9ft - 6in 13ft - 6in reg reg

DEN 1983.84
Достапно е за нарачката

Од стоката

Колекцијата Trend-Forward Weave & Wander Eckhart го предизвикува глобалниот номад тренд, во кој има племенски обрасци во модерна палета на неутрали и блуз, прободени од меки пастели. Рачно плетена во чиста волна, висок/низок куп ја дава секое парче додадена димензија, создавајќи текстурален интерес и ажурирање на богатството дизајни за денешните простори за живеење. Поради мешавината на вискозата, најдобро е да се задржи овој килим во помалку трговија со трговија со куќа, како што е ден, канцеларија или просторија за седење. Рачно плетена конструкција. Направено од вискоза / волна. Идеално сместување во просторијата вклучува фоаје/влез, канцеларија, трпезарија, дневна соба, спална соба. Направено во Индија. Ние не препорачуваме да користите вакуумска лента за тепачки на килим. За излевање и дамки, само професионална грижа. Проверете ја етикетата за нега за какви било дополнителни упатства.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.