0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска Марка Ликовна Уметност Златна ГЕРБЕРА IV Платно Уметност Од Уметничко Лиценцирање Студио

Трговска Марка Ликовна Уметност Златна ГЕРБЕРА IV Платно Уметност Од Уметничко Лиценцирање Студио

DEN 0.33
Достапно е за нарачката

Од стоката

Уметник : Студио За Лиценцирање Уметност Предмет : Цветен Стил : Модерен Тип На Производ Од Средината на Векот : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има две жолти цветови во темна позадина. Зое Андерсон е уметнички директор ЗА brand, и уметникот зад уметничкото Лиценцирање студио бренд. Првично проучувајќи цртање и сликање во ЊУЈОРК, нејзините интереси се проширија на графичкиот дизајн и употребата на компјутерот како друга алатка за создавање визуелни слики. Таа е задоволна што е меѓу колегите кои поттикнуваат разновиден уметнички стил и ја инспирираат да произведува уметнички дела поврзани со најновите трендови во концептот, бојата и формата што вклучуваат уникатни производи или барања од специфични клиенти. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. две жолти цветови во темна позадина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.