0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Bushwacker 10055 - Црна Џип Рамен Стил Текстура Заврши Пред Браник Ракети За 1997-Џип Wrangler TJ

Bushwacker 10055 - Црна Џип Рамен Стил Текстура Заврши Пред Браник Ракети За 1997-Џип Wrangler TJ

DEN 2.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Ракетите На Браникот Со рамен Стил го максимизираат покривањето на гумите и артикулацијата на тркалата за тешка употреба надвор од патот. Внимателно дизајниран за инсталирање со минимум дополнителни алатки и каросерија (видете го водичот за инсталација за вашето специфично возило за детали). На пример, нашите држачи за монтирање се завртуваат директно на Вашиот Џип за дополнителна цврстина и поедноставно монтирање. Нашиот дизајн уредно се интегрира со фабричките штитници за рокери и вклучува СВЕТЛА за обележување на лед-странични светла во согласност со ТОЧКИТЕ и целосно обликувана заштита на бунарот на тркалата. Ракетите се 100% заштитени СО УВ ЗА да престанат да кредаат во неговите патеки. Ако сакате изгледот-и перформансите во реалниот свет – што најдобро одговара на иконата, ништо не оди со вашиот Џип подобро од Блесоците на Браникот во Рамен Стил на Бушвакер. Максимизирајте ја покриеноста на гумите и артикулацијата на тркалата за тешка употреба надвор од патот; Добијте го тој иконски изглед на рамен браник и перформанси во реалниот свет. Димензии на пакетот : 45,0 Л х 22,0 Ч х 10,0 В (инчи). Тежина на пакетот : 10,55 фунти. Одговара Изберете : 1997-2003 ЏИП WRANGLER / TJ 2004-2006 ЏИП WRANGLER / TJ X и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.