0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Пазар зеленчук III“ платно уметност од Силвија Василева

Трговска марка ликовна уметност „Пазар зеленчук III“ платно уметност од Силвија Василева

DEN 2.33
Достапно е за нарачката

Од стоката

Уметник : Силвија Василевасубјект : Cuisine Style : Модерно рустикалнопроизвод Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Силвија Василева „Пазар зеленчук III“ платно уметност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.