0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност 'насликана seaside i на црна' платно уметност од Лора Маршал

Трговска марка ликовна уметност 'насликана seaside i на црна' платно уметност од Лора Маршал

DEN 2.33
Достапно е за нарачката

Од стоката

Уметник : Лора МаршалСубјект : Пејзаж-апестит : БОЛД и Електричен Модерен Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има црна рамка лабаво насликана околу магливиот морски брег. За Лора Маршал, фотографијата е за повеќе отколку само да собере камера и да фотографира со она што го гледа. "За мене, фотографијата е нешто што се одвива внатре, врска со природата, луѓето и структурите што не можат да се изразуваат само преку зборови. , Лора ја фотографира природата како нејзин примарен предмет користејќи и филмски и дигитални камери. Во моментов живее и работи во Вермонт, Лора продолжува да биде инспирирана од прекрасниот свет околу неа. Без разлика дали тоа е современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност во трговска марка нуди разновидност на висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност која ќе биде Сигурно го надополнуваат секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Лора Маршал „Насликана Seaside I на црно“ платно уметност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.