0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Магнафлоу-Каталитички Конвертор

Магнафлоу-Каталитички Конвертор

DEN 7376.00
Достапно е за нарачката

Од стоката

Оем Одделение Каталитички Конвертор (49478) Од Магнафлоу. Конфигурација На Конверторот : Директно Вклопување. Позиција : Предната Страна На Возачот. Со Дихтунзи. Без Воздушна Цевка. Каталитички Конвертор Вкупна Должина : 12". Ако на вашиот автомобил му треба замена, инсталирајте оној што ќе ве одведе низ проверката на смогот. Овој конвертор е дел од склопот на заглавието/колекторот на издувните гасови и директно ќе ја замени фабричката единица, со мала или никаква изработка. Магнафлоу е специјализиран за супериорен катализатор и технологија за издувни гасови и ги помина изминатите 30+ години заработувајќи ја својата репутација како лидер на глобалниот пазар. Американските инженерски И произведени, Катализатори На Магнафлоу комбинираат ефикасен индустриски дизајн за да произведат производ што ги надминува, наместо да ги исполнува, највисоките стандарди за перформанси и ефикасност на производот во индустријата. Магнафлоу користи керамички подлоги со различни комбинации на густина на ќелијата и дебелина на ѕидот за да ги исполни специфичните барања на возилото. Магнафлоу Директен-Одговара Каталитички Конвертори. ЕО# Д-193-137 ЕО# Д-193 - 137 Магнафлоу Каталитички Конвертор.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.