0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Каила Аизури Квартет Ким-Белс Се Поклони-ЦД

Каила Аизури Квартет Ким-Белс Се Поклони-ЦД

DEN 2.33
Достапно е за нарачката

Од стоката

Композиторот роден во финска зборуваше, во таа прилика, конкретно За Ѕвоната Се Поклонуваат (Келојен кумарус), дело со едно движење за пијано квинтет составено во спомен на неговата пријателка, пијанистката Хана Сарвала.2020 Каила / Аизури Квартет / Ким-Белс Лак Надолу-Цд Издавачка Куќа : Инова Рекордс.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.