0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Ruffino Riserva Ducale Chianti Classico Docg Sangiovese Red Blend, италијанско црвено вино, ML шише, 14% ABV

Ruffino Riserva Ducale Chianti Classico Docg Sangiovese Red Blend, италијанско црвено вино, ML шише, 14% ABV

DEN 335.84
Достапно е за нарачката

Од стоката

Riserva Ducale потоа на возраст од 24 месеци во даб, не'рѓосувачки челик и бетонски садови и поминува дополнителни три месеци во шише пред објавувањето. Направено со внимателен избор на најдобро грозје од традиционалниот регион Chianti Classico. Италијанско вино со ароми од тутун, кожа, кедар, бел пипер и флинт плус белешки од цреша и црвена бери. Секундарната малалактичка ферментација ја подобрува кадифената текстура на ова вино. Секое шише со ова вино Руфино е направено со внимателен избор на најдобро грозје од традиционалниот регион на производство на Chianti Classico. Руфино вино совршено за сервирање на следната вечера. Одликувајќи се со кадифени танини, цврста киселост и долготрајна завршница на рузмарин, ова вино Chianti е добро избалансирано на непцето. Црвената мешавина вино кое се спарува со италијански омилени како пршуто, рижото од печурки или пилешко какијатор. Вино Чанти во кој има кадифени танини, цврста киселост и подолг финиш на рузмарин. © 2023 Ruffino Company Company, Rutherford, CA Ruffino Riserva Ducale Chianti Classico Docg Sangiovese Red Blend, италијанско црвено вино, шише 750 ml, 14% ABV.Ruffino Riserva Ducale Chianti Classico Црвеното вино е комплексна и длабока мешавина од црвено вино што содржи сангиовезе, Мерлот и Каберне Совињон сорти на црвено грозје. Руфино Рисерва Дукале Чианти Класико ДОКГ Сангиовес Црвена мешавина Италијанско црвено вино беше награден со 89 поени од ентузијасти за вино во април 2022 година. Чувајте ја оваа мешавина од црвено вино на собна температура и сервирајте на околу 60 степени за оптимален вкус. Едно шише од 750 мл Руфино Рисерва Дукале Клатико Класико Црвено мешавина Црвено вино кое содржи пет порции од 5 мл. Оваа црвена мешавина се карактеризира со ноти од цреша и црвена бери со деликатно зачинети навестувања на тутун, кожа, кедар, бел пипер и допир на флинт. Руфино : Еден век експертиза во секоја чаша.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.