0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Дупче Винтерштајн Медиумска Конзола Со Електричен Камин

Дупче Винтерштајн Медиумска Конзола Со Електричен Камин

DEN 5183.84
Достапно е за нарачката

Од стоката

Направете ги филмските ноќи и тв маратоните поудобни и попријатни Со Медиумската Конзола Димплекс Винтерштајн Со Електричен Камин, пространа конзола со најсовремена технологија за ефект на пламен. Со МУЛТИ-Огнениот XD систем На Dimplex, електричниот камин на оваа конзола ви дава избор за пресоздавање на пламен на дрва или гас, или уживање во хипнотичко или пулсирачко светлосно шоу. Удобен и лесен за употреба, овој камин е опремен и со технологија за препознавање гестови и со супер-ефикасна Удобност$авер керамички систем за греење кој користи 11% помалку енергија од водечките квартови инфрацрвен грејач. Иако е погодна за употреба со или без телевизор, оваа конзола вклучува задни отвори зад нејзините прилагодливи полици за лесно управување со кабелот. Димплекс Димплекс Северна Америка Лимитед е светски лидер во електричното греење, нудејќи широк спектар на станбени, комерцијални и индустриски производи. Посветеноста на компанијата кон иновациите поттикна извонреден развој на производи и извонредност во дизајнот. Неодамнешните иновации ја вклучуваат патентираната технологија за електричен пламен-компанијата влезе во историјата во индустријата за камини кога го разви и го произведе првиот електричен камин со навистина реален ефект на пламен "горење дрва" во 1995 година. Компанијата оттогаш доби 87 патенти кои покриваат различни области на технологија на електричен пламен, а уште 37 се во тек. Димплекс е зелен избор бидејќи неговите производи не произведуваат јаглерод моноксид или емисии.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.