0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Edelbrock E-Force Stage-Street Systems Supercharger Одговара На 04-F-Fits изберете: 2004 - FORD F150

Edelbrock E-Force Stage-Street Systems Supercharger Одговара На 04-F-Fits изберете: 2004 - FORD F150

DEN 1439.20
Достапно е за нарачката

Од стоката

Форд Ф-150 Суперполнач, Форд Експедиција Суперполнач Вкл. Зошто? Без соодветно тестирање, не постои начин да застанете зад вашиот производ со доверба. 50 Државни Емисии Легални. Суперполнач/Колектор/3. Самостоен Нафтен Систем. За 2007 година, додадовме нов супер Проток SF902 мотор dyno. Подесувањемалку Или Без Намалување На Економичноста На Горивотосега можете да заврткате систем За Суперполнач Со Електронска Сила Еделброк и да ја зголемите моќноста во Вашиот Форд Ф-150, Експедиција или Линколн Навигатор.FEATURES : Bolt-On Инсталацијаатон+ Телевизори Ротор Собрание-Содржани Нафта Системсм Програмски Модул w/Стан. Понатаму истакнувајќи ја нашата посветеност кон тркачката заедница, Еделброк е единствениот производител на резервни колектори лиценциран од наскар. Возилата за тестирање еделброк се управувани од инженерите И вработените Во Еделброк за да добијат чувство за "реалниот свет" за подобрувањата во перформансите. 6 Ребро Макари/112.000 кс на тркалата и брзини од 200 милји на час. Итон+ Телевизори Роторот Собранието. Серпентина Појас/41 фунти/час Инјектори/Хардвер;СПЕЦИФИКАЦИИ : ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ CA Предлог 65 : Yes WARNING CA Предлог 65 Порака : ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : овој производ може да ве изложи На Хром; што Е познато На Државата Калифорнија дека предизвикува рак или вродени дефекти или друга репродуктивна штета. Овие прецизни процедури за тестирање се применуваат на целата Линија Еделброк за перформанси тоа е загарантирано. Одговара Изберете : 2004-2008 ФОРД Ф150 8 Цил 5,4 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.Систем за суперполнач-Фаза На Сила - 1 Улични Системи Суперполнач-Фаза На Сила - 1 Суперполнач На Улични Системи; 2300 ТЕЛЕВИЗОРИ; Вкл. Pcm Програмски Модул w/Апликација. Кога ќе заврши целото тестирање, резултатите се оценуваат, а делот ги помина сите критериуми за изведба, тогаш, и само тогаш, производот се смета за подготвен за производство.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.