0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Сафавиех Килим Ришика Рака Современа Област Килим

Сафавиех Килим Ришика Рака Современа Област Килим

DEN 2.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Рачно ткаени рамни ткаени Во Индија . Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните . 100% Волна .Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат . Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Дизајните на тепих инспирирани од племињата се ре-стилизирани за современи сензибилитети и декоративни преференции. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање . Достапно во повеќе бои и големини. Секој Килим угу е ткаен рачно користејќи чиста волна и огромен број обрасци, форми и впечатливи бои за да создаде уникатни, секојдневни уметнички дела за подот. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот .

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.