0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Постер Пријатели шпански Образовни И Јазик Настава Сидро Фраза Постери, шарени графикони, Училница Декорација И настава, Постер Во собата

Постер Пријатели шпански Образовни И Јазик Настава Сидро Фраза Постери, шарени графикони, Училница Декорација И настава, Постер

DEN 239.84
Достапно е за нарачката

Од стоката

Шпански сидро графикони за заеднички интеракции во училницата. Прекрасно илустрирано. Изработени од цврста залиха. Сет од дванаесет (12) по сет. Секој со големина од 18" х 8". Достапен, Квалитетен и базиран На Наставна Програма. Поставете ги учениците за успех со овие образовни ресурси. Прекрасно дизајниран и илустриран. Без разлика дали предавате во училница, домашно училиште или само сакате да го поттикнете учењето; овие ресурси ќе ги мотивираат и потопат вашите ученици во јазикот. Нашиот семеен издавачки бизнис го поддржува наставата по јазик од 1981 година. Изработени од еколошки цврсти залихи, ние се стремиме да користиме материјали кои го намалуваат влијанието врз животната средина и промовираат здрава планета. Јазичен ресурс базиран на наставна програма. Прекрасно дизајниран да мотивира додека предава. Направено од студиски фонд. Одлично за референца во училница и студент. Совршен за вториот ученик на јазик.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.