0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Тингли О Комфорт-Брит Комбинезони, Жолта-XL

Тингли О Комфорт-Брит Комбинезони, Жолта-XL

DEN 2.33
Достапно е за нарачката

Од стоката

Цената е За секој.Производителот Дел Број : ТНГ-О53122 крајната општа намена дожд комбинезони. Високо видлив, отпорен на пламен и натоварен со посебни карактеристики, Удобноста-Брит е лесен, издржлив и достапен.Идеални Апликации : Комунални Услуги, Телекомуникации, Градежништво, Транспорт, дот, Општини, Управување Со Отпад и Општа Индустрија. Хемиска Отпорност : Многу киселини, масла, алкохоли, соли и алкалии.• Анси/ИСЕА 107 комбинезони во Согласност Со Класата Е за висока видливост.• Натоварен со посебни карактеристики за повеќенаменски апликации.• Флуоресцентен жолто-зелен материјал за позадина за одлична дневна видливост.• Сребрена рефлектирачка лента од 2 инчи ја рефлектира светлината за 360° ноќна видливост. • Термо-О-Рад запечатени рабови за 100% водоотпорна заштита.• Непроводлив хардвер.• Трегери со токи за брзо ослободување и кросовер.• Ремени за земање куки и јамки на манжетните на глуждот за прилагодливо вклопување.• Отпорен на мувла.• Тестиран отпорен на пламен.**Само гаснење со пламен и последователен сјај помал или еднаков на 2 секунди по отстранувањето на изворот на палење и должината на јаглен помала од 6 инчи. (Тест метод АСТМ Д6413.) Спецификации : ANSI 107 Сертификат За Усогласен Превземање PDFComfort - Brite Продаде Лист За Преземање PDFComfort Британец Spec Лист За Преземање PDF ANSI/ISEA 107 комбинезони во согласност Со Класата е за висока видливост. Натоварен со посебни карактеристики за повеќенаменски апликации. Флуоресцентен жолто-зелен материјал за позадина за одлична дневна видливост. 2 " сребрената рефлектирачка лента ја рефлектира светлината за 360° ноќна видливост. Термо-О-Рад запечатени рабови за 100% водоотпорна заштита.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.