0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Seagate Exos ST12000NM 12tb Хард Диск

Seagate Exos ST12000NM 12tb Хард Диск

DEN 1024.00
Достапно е за нарачката

Од стоката

Seagate произведува хард дискови кои конкретно ги задоволуваат потребите на пазарот за складирање хиперскала. Како предводник на класата Seagate® X, exos? Хард дисковите на претпријатието X14 и Exos X14z се хард дискови со најголем капацитет во флотата. Максимален Капацитет За Складирање За Највисока Ефикасност На Просторот НА Решетката 14 ТБ по погон за 40% повеќе петабајти по Најниска моќност И тежина На Индустријата За решетки за оптимален центар за податоци TCO Највисоки перформанси НА хард дискот ОД 14 ТБ со подобрено кеширање, што го прави совршен за големи апликации за податоци хиперскале sata модел наместен за големи преноси На податоци? функција оптимизира IOPS/вати хелиум запечатени-диск дизајн без порозност И Униформа Густина Супериорен материјал и заварување ширина дизајн за повеќе робустен, херметички запечатени-погон комплет кој штити Од хелиум протекување Дигитални сензори за животната средина За мерење на внатрешен притисок, помагајќи да се обезбеди висока сигурност, перформанси, и квалитет Најновата технологија херметички интерконекција поддршка повисока стапка на податоци глави и повисоки пин брои за екстремни термички услови Докажано претпријатие-класа сигурност ПОДДРЖАНА Од 2,5 m-hr mtbf рејтинг тип на производ хард диск. Капацитет за складирање 12ТБ. Формат на дискот 512e/4 Kn. Возење Перформанси Вретено Брзина (вртежи во минута) 7200 Тампон 256МБ. Интерфејси/Порти Диск Интерфејс Сас Диск Интерфејс Стандард 12gb/s сас. Опис На Моќноста Оперативна Потрошувачка На Енергија 10.2 В.Внатрешен Тип На Погон. Возење Ширина 3.5". Топла Приклучок Да. Висина 26,11 мм. Ширина 101,85 мм. Длабочина 147мм. Тежина (Приближно) 690гр.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.