0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Дорман издувен манифон хардвер за специфични модели на Ford одговара Изберете: 2011- Ford F250, 2011- Ford F350

Дорман издувен манифон хардвер за специфични модели на Ford одговара Изберете: 2011- Ford F250, 2011- Ford F350

DEN 2.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Овој мотор за повеќекратно обетка и орев одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот хардвер на специфични модели и модели. Обезбедете темелна поправка или инсталација на повеќекратна употреба со овој траен и сигурен хардвер. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во дворот и правење на себеси низ цела Северна Америка. Директна замена - Овој мотор на мотор и орев се совпаѓа со вклопувањето и функцијата на оригиналниот обетка и орев во одредени години, прави и модели. Идеално решение - го заменува испуштениот или оштетениот хардвер за да се обезбеди темелна инсталација или поправка на повеќекратна употреба. Издржлива конструкција - Направени од квалитетни материјали за сигурен животен век. Осигурен квалитет - поддржан од тим на инженери на производи со седиште во Соединетите држави. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница. Години на модели на возила Овој дел се вклопува : Форд Ф-250 Супер должност : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 Ford F-250 : 2015 Ford F-350 Super Duty : 2011, 2012, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 Ford F-450 Super Duty : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 Ford F-550 Super Duty : 2011, 2012 , 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 Ford F-600 Super Duty : 2020 Ford F650 : 2016, 2017, 2018, 2019ford F750 : 2016, 2017, 2018, 2019.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.